733 000 773

Bezpłatna infolinia 24/7

 

Aktualności

LEGATIS KANCELARIA PRAWNA > Aktualności

Zasadnicze zmiany w rozliczeniu ulgi rehabilitacyjnej w PIT za 2017 r.

Osoby niepełnosprawne lub opiekunowie utrzymujący osobę niepełnosprawną mogą odliczyć część kosztów w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej. Obowiązująca od początku

2018 r. nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadziła wiele zmian w tym zakresie. 

Komornicy mniej skuteczni? Sprawdź, czy komornik ma prawo do egzekucji Twojego długu

Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajowa Rada Komornicza przedstawiła swoje raporty dotyczące skuteczności działań kancelarii komorniczych w 2017 r. Z obu wynika, że ta spada. Czy to oznacza, że postępowanie komornicze staje się mało efektywnym sposobem na egzekucję długu?

Przyczyniłeś się do wypadku? Musisz liczyć się z pewnymi konsekwencjami

Zdarzają się sytuacje, kiedy poszkodowani w wypadku mieli wpływ na powstałe wydarzenie bądź rozmiar powstałej szkody. Przyczynienie się do wypadku bezpośrednio wpływa na odszkodowanie z OC za wypadek komunikacyjny, o jakie może ubiegać się poszkodowany.

Nawiązka. Czy warto dochodzić naprawienia szkody w postępowaniu karnym?

Nawiązka jest mało znaną formą rekompensaty krzywd poniesionych w wyniku wypadku. Czy jej zasądzenie oznacza, że poszkodowany nie może ubiegać się o zadośćuczynienie z OC? Kiedy orzeczenie nawiązki może być nieopłacalne dla poszkodowanego?

Odszkodowanie z OC za potrącenie pieszego na pasach

Wypadek komunikacyjny z udziałem pieszego ma z reguły bardzo poważne skutki. Przechodzień w konfrontacji z pojazdem mechanicznym ma bardzo małe szanse. Tego rodzaju zdarzenia kończą się w najlepszym przypadku poważnymi uszczerbkami na zdrowiu, w najgorszym – śmiercią pieszego. Jakie świadczenia przysługują poszkodowanemu lub jego najbliższym?

AKTUALNOŚCI