Spadek a zatajone długi dziadka

Pytanie:

Zmarła matka była trzecim poręczycielem kredytu hipotecznego jej ojca. Ojciec nadal żyje, dwoma poręczycielami kredytu widniejący na umowie są brat mojej matki oraz jego żona. Kredyt jest na bieżąco spłacany. Ja przyjąłem spadek po matce,aby wyprowadzić z długów jej dom co też uczyniłem, natomiast o tym,że jest ona trzecim poręczycielem mojego dziadka nikt mnie nie poinformował, informacje zostały zatajone przez dziadka oraz brata mojej matki... Czy jest w danej sytuacji jakies wyjście czy z góry jak dziadek umrze będę spłacał ten kredyt hipoteczny z wujkiem bądź sam, gdyż wujek jest na obczyźnie i może nie mieć chęci spłacać

Porada prawna:

Po naszych bliskich, krewnych możemy odziedziczyć ruchomości, nieruchomości, środki pieniężne na koncie, akcje, obligacje, udziały w spółkach i wiele innych. I to jest ten pozytywny scenariusz. Natomiast z dziedziczeniem wiąże się nie tylko majątek zmarłego, ale również jego długi. W wielu przypadkach bywa tak, że zmarły posiadał swoje mroczne tajemnice, które zabrał wraz z sobą do grobu. Jedną z takich tajemnic mogły być długi, które zmarły po sobie pozostawił. Spadkobierca lub spadkobiercy nie mają zielonego pojęcia o zobowiązaniach zaciągniętych za życia przez członka rodziny.

Co w sytuacji gdy przyjmiemy spadek, a po jakiś czasie dowiemy się że zostały przed nami zatajone długi? Czy jest jakiś sposób aby uniknąć spłacania długów po zmarłym dziadku?

Pozostało jeszcze 90% treści

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rate this post
0 0 votes
Oceń artykuł