Wezwanie do zwrotu świadczenia postojowego przez ZUS

Pytanie:

witam zus wypłacił mi zasiłek chorobowy po drugim czasie i trudzie chodz ciągle twierdzili ze mi sie nie nalezy napisałem odwołanie od ich decyzji i przelali kwote 800zł i 90 groszy od 08.07.20 do 19.08 .20 przez ten czas przebywałęm na zwolnieniu chorobowym nie mogłem prowadzić mojej działalnosći gospodarczej jako samozatrudniony która jest jedynym środkiem utrzymania a co do odszkodowania za wypadek lekarz orzecznik przyznał mi odszkodowanie za złamanie prawej ręki i ogolne potłuczenia klatki piersiowej 2% uszczerbku na zdrowiu i napisał tak w tym pismie jak bym udawał masakra jakaś jakby nic sie nie stało a problem z ręką mam do dziś która mnie strasznie boli nawet mnie nie wezwali na komisje lekarską jestem zażenowany całą sprawą i tą sytuacją i nie zgadzam sie z ich decyzją w internecie jest napisane ze złamanie reki jest od 5 do 7 % uszczerbku na zdrowiu chce wnieść sprzeciw wniosek OL-4 do lekarza orzecznika lecz sie obawiam zebym nie musiał chodzić z nimi po sądach z tą instytucją Złodziejską jaką jest ZUS ciężko wygrąć sprawe Skoro Zusy i Sądy są państwowe pod koniec grudniu wezwali mnie na sprawe do sądu w sprawie mojego odwołania o pobranie świadczenia postojowego w czasie pandemi bede miał sprawe z nimi o to jak oni twierdzą zostało mi nie należnie wypłacone świadczenie Postojowe w kwocie 1300zł przez 3 miesiaće w kwocie 3900 w ich zasadnieniu są błedy pomówinia i szarganie mojego dobrego imienia wmawiają mi coś co nie jest prawdą to było wypłacone z powodu pandemii covid 19 chcą człowieka do grobu wpędzić czy ja musze iśc na tą sprawe czy idzie to załatwić prędzej inaczej w tej sprawie ? POzdrawiam

Porada prawna:

W ramach tarczy antykryzysowej samozatrudnionym przedsiębiorcom  podobnie jak zleceniobiorcom zatrudnionym w oparciu o umowę cywilnoprawną przysługuje świadczenie postojowe. Wysokość wypłacanego świadczenia postojowego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynosi ok. 2 tys. zł.

W ostatnim czasie spora część przedsiębiorców z nalazła w swojej skrzynce pocztowej list z ZUS zawierający wezwanie do zawrotu nienależnie pobranego świadczenia postojowego. Czy takie żądanie ZUS jest zasadne? Jak sporządzić skuteczne odwołanie od decyzji ZUS?

Pozostało jeszcze 90% treści

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rate this post
5 1 vote
Oceń artykuł