Zwrot butów zakupionych od osoby prywatnej na OLX

Pytanie:

Dzień dobry, Czy jako osoba prywatna muszę dokonać zwrotu należności za buty sprzedane poprzez platformę aukcyjną OLX? W dniu 11/09/2020 sprzedałam nowe, oryginalne buty. Wysyłkę na prośbę Pani zrealizowałam za pobraniem, aby mogła sprawdzić rzeczony towar. 21/09/2020 Pani napisała do mnie w sprawie zwrotu, ponieważ twierdzi, że "nie da się w nich chodzić". Zapoznałam się z ogólnymi zapisami i z uwagi na to, że obie jesteśmy osobami prywatnymi, a wysłałam do Pani buty nowe, oryginalne i zgodne z opisem (czego Pani nie zakwestionowała w korespondencji) uważałam, że nie muszę przyjmować zwrotu. Proszę o informację, czy jestem zobowiązana do zwrócenia Pani należności. Pozdrawiam serdecznie

Porada prawna:

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Ustawa o prawach konsumenta nie ma jednak zastosowania do umów zawieranych pomiędzy dwoma osobami fizycznymi. Umowy zawierane pomiędzy osobami prywatnymi nie są umowami konsumenckimi. Fakt, iż ustawa o prawach konsumenta nie ma w tym przypadku zastosowania nie oznacza, że kupujący nie może dochodzić zwrotu zapłaconej kwoty za zakup butów. Z pomocą w rozwiązaniu powyższego zagadnienia prawnego przychodzą przepisy kodeksu cywilnego.

Pozostało jeszcze 90% treści

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rate this post
5 1 vote
Oceń artykuł